Z przymrużeniem oka – Bukiet

Dzień Kobiet to wspaniały dzień, w którym chcemy, by kobiety poczuły się docenione i kochane. Dlatego w tym szczególnym dniu powinny otrzymać od swoich mężczyzn coś wyjątkowego. Nie jest to jednak takie proste, nawet jeśli pomysłów mamy kilka, nie znaczy, że naszej Lubej ów pomysł się spodoba.

Dzień doGRY proponuje coś wyjątkowego, kobiecego i uroczego. Mowa tu o Bukiecie – w końcu każda kobieta uwielbia kwiaty, choć mówiąc Bukiet nie mam na myśli żywych ciętych kwiatów, a przepiękna grę.

Już samo pudełko wprawia w zachwyt bo na czarnym tle ukazują się piękne łowickie motywy kwiatowe, co może przykuć uwagę Pań. Po otworzeniu pudełka mamy do dyspozycji dwa bloczki kart z 4-ma wariantami rozgrywki, instrukcje, 6  kostek, 5 ołówków i żeton gracza rozpoczynającego. Niby nic, a jednak w tej prostocie ukryte jest całe piękno tej gry. Dodatkowo jedną część pudełka można wykorzystać jako tackę do rzucania kośćmi.

Zanim przejdę do opisu reguł gry, dziewczyny wyobraźcie sobie taką sytuację: dzwonek do drzwi, otwieracie je, a tam, przed Wami stoi wasz mężczyzna (chłopak, narzeczony, mąż, syn, ojciec itp.). Ale co to? W dłoniach nie ma kwiatów lecz ma Bukiet, czyli grę wydawnictwa Nasza Księgarnia, zapakowaną w folię jak prawdziwe kwiaty. Ów prezent przyjmujecie, a gościa zapraszacie do środka. Następuje szybkie otwarcie i już po chwili gra ląduje rozłożona na stole. Zasady są proste więc po max 10 min można przystąpić do rozgrywki.

Każdy z graczy wciela się w ogrodnika-florystę, który uprawia kwiaty na swoich sześciu polach (planszetka z notesu). Co rundę będą zaglądać do nas klienci (kolorowe kostki) z zamówieniem na określoną liczbę i kolor kwiatów. Po naszej stronie leży jak najlepsze zrealizowanie tego zamówienia (poprzez ścinanie tj. skreślanie kwiatów na naszej planszetce), tak by klient wyszedł zadowolony, tym samym my otrzymamy punkty dodatnie. Natomiast gdy błędnie zrealizujemy zamówienie (np. ścinając inny kolor kwiatka/ów), to w tej sytuacji otrzymamy punkty ujemne. Oczywiście chodzi o to by mieć tych punktów jak najwięcej. Jak można więc wygrać? A na dwa sposoby: albo ścinając wszystkie kwiaty w 3 różnych kolorach, albo ścinając wszystkie kwiaty (różny kolor) na 4 z 6 swoich polach.

Gra jest naprawdę godna polecenia, zwłaszcza, że można grać w nią do 5 osób, mamy 4 różne układy kwiatów, jest też wariant solo, a jak jeszcze zalaminuje się kartki z notesu, to można grać w nią w nieskończoność.
Myślę, że jest to ciekawa propozycja dla naszych Dam i z pewnością ten Bukiet nie zwiędnie czyli do kosza nie trafi, a na pewno umili czas.

Dodaj komentarz