A to znacie? – Zagradki

Wielu z nas lubi nie tylko grać w planszówki, ale i bawić się nimi na poziomie „meta” – świadczy o tym chociażby życzliwe przyjęcie naszego tegorocznego konkursu #GramyWygrywamy oraz pierwsze miejsce konkurencji Odwrócona Zagadka w naszej styczniowej ankiecie

W Internecie znajdziemy kilka takich miejsc, gdzie będziemy mieli okazję pobawić się w ten sposób: Planszówkowy Kadr, zagadki na grupie Granatowa Czelendż (o której możecie poczytać w jednym z naszych wcześniejszych artykułów), czy też Zagradki, o których dowiecie się nieco więcej z dzisiejszego artykułu. 

Zagradki to profil na Facebooku, założony przez Rafała Zajkiewicza w maju 2020 roku. Publikuje on na nim 3 rodzaje zagadek:

Quiz video – kilkusekundowe filmiki-kalambury, których rozwiązaniem jest tytuł planszówki;

Pixel – fragmenty okładek gier, zapikselowane do tego stopnia, że nie sposób określić, co znajduje się na obrazku; do odgadnięcia tytułu musi wystarczyć nam charakterystyczna kolorystyka, zarys kształtu oraz gwiazdki w liczbie liter w tytule;

Detal – kolaż sześciu fragmentów okładek gier do odgadnięcia, które łączy ze sobą jakiś wspólny motyw.

Swoją odpowiedź na zagadkę należy wpisać w komentarzu. I trzeba się pospieszyć, bo profil dorobił się już kilku „ekspertów”, którzy w mig podrzucają (poprawne, niestety ;)) odpowiedzi. To drobna bolączka Zagradek – ciężko uniknąć spoilerów, jeśli chciałoby się pozgadywać, dla siebie, wcześniejsze zadania. Ale z drugiej strony, jest to jeszcze większa zachęta, żeby je śledzić na bieżąco…

Od początku istnienia profilu opublikowanych zostało blisko 60 zgadywanek. Nie ma jednej stałej pory pojawiania się nowych, więc polowanie na kolejne zadania również jest pewnego rodzaju grą ;).

Dodatkowo, od czasu do czasu, pojawiają się też opisy rozgrywek z gier, które akurat lądują na stole Rafała, ale jak autor sam przyznaje, główną zawartością profilu pozostaną tytułowe „zagradki”.

Zachęcam serdecznie, by odwiedzić Zagradki i spróbować podjąć publikowane tam wyzwania. A ich twórcy życzę wielu dobrych pomysłów na kolejne zadania!

GRZESIEK