A to znacie? – Ambierona

Ambie Valdés, znana jako Ambierona, to miłośniczka gier planszowych, a zarazem fanka piosenek z filmów Disneya. Nie ukrywam, że sama lubię jedno i drugie, więc kiedy zobaczyłam, że ktoś układa parodie tych piosenek o tematyce związanej z planszówkami, od razu stwierdziłam, że to coś dla mnie.

Na jej profilu w serwisie YouTube można znaleźć przekrój przez twórczość Ambie i zobaczyć, jak rozwijały się jej „teledyski” na przestrzeni lat. Na początku zazwyczaj były to zdjęcia lub tekst z podkładem muzycznym, potem pojawiły się nagrania samej autorki lub animacje. Niektóre odnoszą się do konkretnych gier, a inne nawiązują do różnych sytuacji znanych graczom.

Uratujemy świat (gra Pandemic)

Zagramy dziś w planszówkę?

Niech rośnie (kolekcja gier)

Powiększ półkę (bo gry się nie mieszczą)

Strasznie już chcę mieć tę grę (o czekaniu na nowości)

Chyba moja ulubiona aranżacja to Będzie opóźnienie – o zamówieniu z kickstartera. Tutaj przede wszystkim zachwyciły mnie dopracowane szczegóły w nagraniu, takie jak fikcyjna strona wspieraczki gry o tytule „Najlepsza gra na świecie” (The Best Board Game Ever), wątki na forum dotyczące opóźnień oraz aktualizacje od samego wydawcy – Absolutnie Legitnej Firmy (Totally Legit Company), która informuje o opóźnieniach w produkcji, problemach z wysyłką, zatonięciu statku z transportem gier oraz porwaniu kolejnego statku przez kosmitów 😉

Ambie współtworzy stronę Board Game Blitz, na której co dwa tygodnie pojawiają się podcasty o grach autorstwa jej oraz Crystal. Wspólnie nagrały również piosenkę przedstawiającą ich odmienne podejście do gier (można ją nazwać dialogiem eurogracza z fanem ameri).

Chyba najambitniejszy dotąd projekt to minimusical 18Mis: The 18xx Musical złożony z 10 piosenek z musicalu Nędznicy.

Filmy tworzone przez Ambie pojawiają się również na kanale The Dice Tower.

Poza graniem w planszówki i śpiewaniem do jej hobby należą robienie na drutach lub szydełku oraz brazylijskie jiu-jitsu. Ambie jest mamą półtorarocznych bliźniąt, więc powoli zaczynają u niej pojawiać się materiały poświęcone grom dla najmłodszych.

***

Twitter: https://twitter.com/ambierona 

Instagram: https://www.instagram.com/ambierona/ 

BGG: https://boardgamegeek.com/user/ambierona 

MARYSIA