O nas

Dzień doGRY! Cieszymy się, że zostaliście na stronie na tyle długo, by zainteresować się jej twórcami :). Pozwólcie więc, że opowiemy o sobie trochę więcej.

Obecnie:

MARYSIA

MARYSIA – miłośniczka książek, języków obcych, dobrej herbaty i oczywiście planszówek. Mam słabość do gier z ładnymi drewnianymi elementami, choć wiele z moich ulubionych tytułów nie spełnia tego kryterium. Chętnie propaguję różne gry planszowe podczas spotkań ze znajomymi, najwięcej jednak gram w domu z mężem i dziećmi. Mąż Daniel najbardziej lubi złożone gry, choć grając z dziećmi powoli przekonuje się do bardziej familijnych tytułów. Syn Filip to zwolennik negatywnej interakcji i poważny przeciwnik w grach ekonomiczno-strategicznych, a ostatnio wielki fan Gwiezdnych Wojen. Emilka z kolei preferuje gry kooperacyjne i lekkie karcianki, tematycznie zaś najchętniej sięga po gry o zwierzątkach.

OLA

OLA – fan wszelkiego rodzaju planszówek i karcianek. Swoją przygodę z nowoczesnymi planszówkami zaczęłam wraz z pierwszymi gliwickimi Pionkami. Należę do rzadkiego gatunku srok okładkowych – im ładniejsze, przyciągające wzrok pudełko gry, piękniejsze elementy, śliczniejsze grafiki na kartach, tym chętniej do gry siadam, a najczęściej czuję potrzebę jej posiadania. Gry kolekcjonuję – z raz zakupioną ciężko mi się rozstać. Na szczęście rozsądek przeważa i mam raczej średnią biblioteczkę gier. Lubię jeździć na konwenty i tam poznawać nowości wydawnicze. Jako miłośnik japońskich sztuk walki, każda gra z motywem azjatyckim ma u mnie +10 na start.

ASIA

ASIA – Fanka gier planszowych, głównie kafelkowych, a kolor zielony i jakiś irlandzki klimacik sprawia, że gry kupuje niemal w ciemno. Uwielbia też Posiadłość Szaleństwa, tak też nazywa swój dom, w którym mieszka z mężem i córką. Przygodę z planszówkami zaczęła dzięki mężowi od dość ciężkich ameri tytułów, by potem przekonać się, że istnieją euraski, w które chętnie zagra. Nie lubi gier słownych. Chętnie czyta horrory, hoduje również arbuzy i dynie w przydomowym ogródku. Lubi tańczyć, zwłaszcza irlandzkie jigi i reele. 

GRZESIEK

GRZESIEK – od 2005 r. szczęśliwy mąż. Dumny tato czwórki dzieci. Z zawodu informatyk, a z zamiłowania – planszomaniak. Wciąż pozostaję zadziwiony, jak wiele do zaoferowania ma nam rynek gier planszowych – bardzo lubię odkrywać nowe mechaniki i pobudzać do działania wciąż inne obszary mózgu. Najchętniej i najczęściej siadam do krótkich, intensywnych gier, w których mam okazję poruszać trochę swoje szare komórki. Ale lubię też dłuższe gry – ekonomiczne, strategiczne, przygodowe – jeśli tylko pozwala na to czas. Jestem bardzo otwarty na każdy rodzaj gier i na większość tematyki, w których są osadzone (aktywnie unikam tylko tych osadzonych w mrocznych klimatach, jak na przykład cthulhu, czy zombie).

BARTEK

BARTEK – Mąż jednej żony, ojciec trójki dzieci. Wyuczony na architekta, wyspecjalizowany na kamieniarza 🙂 Gry planszowe uwielbiam od czasów Hamburgera, 2. edycji Magii i Miecz i Batlletech’a wydawnictwa Encore. Powróciłem do tej pasji w 2008. Chcąc dzielić się nią ze swoimi dziećmi, ale i lokalną społecznością (podwrocławską) rozkręciłem najpierw Przedszkolny Klub Gier Planszowych „Pionki w Układance” (nieistniejący już) a później w Centrum Kultury – z dużą pomocą Stowarzyszenia Druga Runda – Klub Gier Planszowych „Czwartkowe Rozdania”, który trwa do dziś i ma się dobrze. Interesuję się grafiką i ilustracją – dlatego chłonę gry oczami. Ładnie wydana gra znacznie szybciej przykuje moją uwagę, co nie oznacza, że nie docenię mechanicznie dobrej, ale „mniej ładnej”. Oprócz grania uwielbiam książki i muzykę filmową.

TOMEK

TOMEK – prywatnie mąż i ojciec dwóch córek. W wolnym czasie wielbiciel gier – komputerowych, konsolowych oraz planszowych. Gram we wszystko co mi wpadnie w ręce (chodź w niektóre tytuły tylko raz 😀 ) – od prostych gier rodzinnych poprzez euro suchary na ameri trashach kończąc. Uwielbiam klimat fantasy oraz horroru, także jeżeli tylko gra ma taki klimat to nie trzeba mnie długo namawiać do rozgrywki.

MARCIN

MARCIN – Prywatnie mąż i ojciec, zawodowo informatyk, nauczyciel akademicki. Hobbystycznie jestem graczem gier planszowych od bardzo dawna. Zacząłem grać jako dziecko w takie gry jak Eurobiznes, Magia i Miecz, Komandosi czy Batman. Obecnie poszerzam swoją kolekcję sukcesywnie razem z moją żona Asią. Lubię wszystkie gry, ale najbardziej gry ameritrash i gry logiczne, gry w klimacie mrocznym, zwłaszcza z elementami Lovecrafta,  jak i gry z elementami zwierzaków jak Root i Everdell. Drugim hobby są gry RPG, w których jestem mistrzem gry. Mam ich sporą kolekcję, a głównym systemem do którego wracam jest Warhammer. Gier cyfrowych też nie odmówię, zarówno na PS jak i PC. Do innych moich zainteresowań należą sztuki walki, niektóre z nich trenowałem. Interesuję się również zagadnieniami informatycznymi takimi jak inteligencja sztuczna i przetwarzanie obrazu.

Wcześniej:

ADAŚ

ADAŚ – harcerz, uczeń, lubi planszówki i RPG. Podobają mi się gry kooperacyjne, przygodowe oraz te, w których można robić combosy. Preferuję klimaty fantasy, ale tak naprawdę to zagram w każdą grę. W Roll for the Galaxy najbardziej lubię czerwone kostki, a w Altiplano zawsze zbieram kamienie. Jedyne gry, których nie lubię to demoniczne, mroczne, chińczyk i warcaby.

TOMEK

TOMEK – Świeżo upieczony tata małego Kornelka, szczęśliwy i zakochany mąż pięknej i inteligentnej Katarzyny. Na co dzień fizjoterapeuta z zamiłowania, a poza pracą majsterkowicz, samouk złota rączka, miłośnik gier planszowych i kabaretów, twórca kolczyków dla miłośniczek gier planszowych, człowiek wielu pomysłów. Jednym zdaniem zwykły facet z otwartym sercem dla ludzi :).