O nas

Dzień doGRY! Cieszymy się, że zostaliście na stronie tak długo, żeby zainteresować się jej twórcami :). Pozwólcie więc, że opowiemy o sobie trochę więcej.

MARYSIA

MARYSIA – miłośniczka książek, języków obcych, dobrej herbaty i oczywiście planszówek. Mam słabość do gier z ładnymi drewnianymi elementami, choć wiele z moich ulubionych tytułów nie spełnia tego kryterium. Chętnie propaguję różne gry planszowe podczas spotkań ze znajomymi, najwięcej jednak gram w domu z mężem i dziećmi. Mąż Daniel najbardziej lubi złożone gry, choć grając z dziećmi powoli przekonuje się do bardziej familijnych tytułów. Syn Filip to zwolennik negatywnej interakcji i poważny przeciwnik w grach ekonomiczno-strategicznych, a ostatnio wielki fan Gwiezdnych Wojen. Emilka z kolei preferuje gry kooperacyjne i lekkie karcianki, tematycznie zaś najchętniej sięga po gry o zwierzątkach.

ADAŚ

ADAŚ, czyli Adam Gocel. Harcerz, uczeń, lubi planszówki i RPG. Podobają mi się gry kooperacyjne, przygodowe oraz te, w których można robić combosy. Preferuję klimaty fantasy, ale tak naprawdę to zagram w każdą grę. W Roll for the Galaxy najbardziej lubię czerwone kostki, a w Altiplano zawsze zbieram kamienie. Jedyne gry, których nie lubię to demoniczne, mroczne, chińczyk i warcaby.

GRZESIEK

GRZESIEK, czyli Grzegorz Gocel. Od 2005 r. szczęśliwy mąż. Dumny tato czwórki dzieci. Z zawodu informatyk, a z zamiłowania – planszomaniak. Wciąż pozostaję zadziwiony, jak wiele do zaoferowania ma nam rynek gier planszowych – bardzo lubię odkrywać nowe mechaniki i pobudzać do działania wciąż inne obszary mózgu. Najchętniej i najczęściej siadam do krótkich, intensywnych gier, w których mam okazję poruszać trochę swoje szare komórki. Ale lubię też dłuższe gry – ekonomiczne, strategiczne, przygodowe – jeśli tylko pozwala na to czas. Jestem bardzo otwarty na każdy rodzaj gier i na większość tematyki, w których są osadzone (aktywnie unikam tylko tych osadzonych w mrocznych klimatach, jak na przykład cthulhu, czy zombie).